Original article: https://www.classicalguitarmidi.com/history/flamenco.html

Kas Yra Flamenko?

Flamenko yra liaudies menas ir kultūra iš Ispanijos. Būtent provincijoje, Andalūzija į Ispanija. Istoriškai ji visuomet buvo muzikos lizdo vargšų ir engiamų. Ji perduodama žodinė tradicija, kurios individualus menininkas naudoja kaip pagrindą savo variantus.

Flamenko yra trišalė menas, apimantis dainavimo, šokio ir gitara vienu metu, – taip pat ritmiškai skyrybos (rankų plojimai ir kiti metodai), kuri yra laikoma meno forma. Yra šimtai skirtingų vienetų per flamenko, kurie bendriniai pavadinimai, pvz seguiriyas, soleares, alegrías, malagueñas, fandangos, zapateado, ronden ir kt. Jie yra apibrėžti charakteristika, melodingas, ritmo ir harmoninės struktūros; kiekvienas turi savą nuotaiką ir daug regioninių variantų iš esmės panašių formų.

Kilmės

Tai jo, tačiau, kad tai, kas buvo transformuotis į flamenko origines šaknys 16 amžiuje. Flamenko dainos (ar cante, nes ji yra žinoma) apima sintezė bent keturios kultūros:

Čigonų
Moora ar Arabai
Žydai
vietinių Andalūzijos

Pirmieji trys buvo išmesti kartu visuotinio persekiojimo kad po išsiuntimo maurų 1492. Flamenko galiausiai sukūrė sintezės cante gitano iš Andalūzijos liaudies muzika. Į akompanimentas daina gitara vėliau reiškinys altough ji saugoma keliautojų Andalūzijoje 18 amžiuje. Į Andalūzijos liaudies dainas, jau anksčiau buvo kartu su įvairių priemonių, pavyzdžiui, bandurria, smuikas ir tamburinas, bet dabar gitara buvo vyraujanti.

Flamenko pirmą kartą tapo viešai, scenos meno antroje pusėje devynioliktą amžius, atsiradus kavinė cantant. Pirmoji kavinė cantant buvo atidarytas Sevilijos a 1842, ir traukia labai mažai dėmesio. Bet 1860 m panašios kavinės buvo sukurta ne tik didžiųjų miestų Andalūzijos bet kiek Madride, ir už jos ribų. Auditorija entuziastų iš viso klasių ir profesijų stebėjo pasirodymą. Jie gali tikėtis gerbėjai studijų grupės, kurią sudaro galbūt vienas ar du dainininkai, tris ar keturias moteris ir du vyrai šokėjai, kartu su du gitaristų. Antroji pusė devynioliktą amžius. buvo vienas iš didžiųjų metų amžiaus flamenko spektaklis. Kavos parduotuvė dalyvavo Čigonų dainininkai (cante gitano) ir Andaluz dainininkai (cante andaluz), kuris tapo meistrų daug įvairių formų, flamenko. Kavinių išplėtė vaidmuo gitara, kuris tapo labai populiarus. Jie nuolat dirba pirmasis ir antrasis gitaristas, kuris buvo dalis įtraukta daug skirtingų formų, taip pat šokių, ir galėtų klausytis įvairių stilių atlikėjų. Nors dainininkė vis dar yra pagrindinė figūra, gitaristas atėjo pasiimti mažiau pajungtas dalį laiko. Geras gitaristų buvo didelė paklausa, konkurencija buvo labai didelė. Stengtis pranokti vienas kitą, žaidėjai pristatė naujus metodus, ir kartais net griebėsi gudrybių ir piktinančius aktų šou pavyzdžiui, žaisti su pirštinė viena ranka, arba gitara surengė virš savo galvos. Bet kavinė advanced serijos plonas gitaristų kulminacija Rámon Montoya (1880-1949), kurie vėliau buvo įkūrėjas ir modernaus stiliaus flamenko solo gitara.

Kavinių cantant didžiausias dienų buvo per amžių sandūroje, ir 1910 jie buvo smarkiai mažėja. Į uo, yra 1936 turėjo būti teatre pristatymas flamenko, kad “Opera Flamenca” ir “Flamenko Baletą”. Visuomenės skonį kreipėsi į švelnesnio garso rūšis, pvz., tipiškas Antonio Chacón, link šviesesnio Andalūzijos cantes. Pirmaujančių profesionalių dainininkų laiko, Chacón, Torre buvo tarp didžiausių flamenko istorija. Ten buvo ne realus trūkumas tikrieji menininkai šokių, ir tokių gitaristų kaip Javier Molina, Ramon Montoya, Manolo de Huelva, ir Perico del Lunar buvo aktyvūs.

Karas Europoje, ir po pilietinio karo Ispanijoje padarė 1940 nepalankios dešimtmetį flamenko, su maža galimybė sumokėti veiklos ne Amerika. Tačiau kelia susirūpinimą tiesa flamenko pradėjo vėl 1950 atneša su juo galimybių rimtų elgesio problemų. Festivaliai į Kordoba, Jerez ir Malagos šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir septintojo dešimtmečio pradžioje skatinama visuomenės susidomėjimą ir paskatino naujos kartos menininkų.

Modernaus flamenko gitara

Modernaus flamenko gitara yra pirmos eilės pusbrolis, kad šiuolaikinė klasikinė gitara. Du turi bendrus protėvius, ir jie Handbuilt iš esmės tą patį metodą. Flamenko gitara, tačiau itin savitas garso ir žaisti veiksmų savo, pasiekiama naudojant įvairių rūšių malkas, kūno ir subtiliai skiriasi matmenys ir proporcijos.

Yra trys pagrindiniai skirtumai tarp flamenko ir klasikinės priemonės:

1) Klasikinė gitara paprastai yra pagaminti iš Bibliotekos, su kedro arba eglės padengti. Tradicinių flamenko priemonė yra pagaminta iš cypress, ir jis paprastai yra lengvesnės tekstūros, todėl bendras lengvesni ir perkussiiviset garso. Kai kurie flamenko gitaristų iš tikrųjų nori, gylis klasikinis priemonė, kuriai jie solo groja, o kiti naudoti mišri priemonė.

2) Famenko gitara turi plastikiniai tappingplates vadinamas golpeadores. Jie apsaugoti priekyje gitara čiaupai su dešinės rankos nagai, charakteristika flamenko muzika.

3) Flamenko gitaros dar dažnai turi stumti-vinys (pvz., smuikas) paieška. Yra klasikinė gitara, tai buvo pakeisti nukreiptas į mašiną rankos.

Pavyzdžiui, šiuolaikinė klasikinė gitara, flamenko gitara yra instrumentas palyginti naujas išradimas.

Remiantis turima informacija Antonio de Torres yra savo kredito plėtra ir stabilizuoti flamenko gitara 1850-ųjų, tuo pačiu metu ir tuo pačiu būdu jis apibrėžė klasikinė gitara.

Tyrimo pradžioje flamenko gitara a Torres į 1867, atskleidžia pagrindines savybes tipo. Šešios stygos yra sureguliuoti medinės vinys, ir rėmo yra šiek tiek mažesnis nei atitinkamą klasika. Du svarbiausi bruožai tipiškas flamenko gitara, tačiau, naudoti Ispanijos cypress už nugaros ir šonų, ir itin lengvų konstrukcijų. Naudojamas labai plonas, šviesos cypress šonus ir nugarą padėti suteikti flamenko gitara, savo skambesį. Visa vidaus struktūra yra paprastesnė nei klasikinio modelio. Veiklos flamenko gitara yra žemesnis nei klasikinis, kur stygos yra arčiau juosta ir greitas grojimas ir fingerboard pati paprastai šiek tiek siauresnė. Galiausiai, stalo tenka išskirtinis maišytuvas plokštele, kuri saugo būgnais ir antausiai gitaristas pirštų, kuri yra labai svarbi flamenko technika. Ji buvo pasiūlyta, kad daug funkcijų flamenko gitara buvo iš pradžių
gimė iš poreikio nebrangi priemonė. Yra dalis tiesos argumentas: flamenko gitaristų nebuvo, tradiciškai, buvo turtingi vyrai.

Praėjusio amžiaus, o ketvirtadalis, pagrindinio flamenko gitara buvo atlikta keletas pakeitimų, nors ji išaugo šiek tiek dydžio. Bandymas pagaminti iš klevo, o ne Cypress įstaigų. Naujausi įžanga buvo hibridinių “koncertas flamenco” gitara, kuri apima flamenko fingerboard ir bakstelėkite plokštė su klasikinės Bibliotekos ir mašinos paieška.

Flamenko: forma/šeimos/stilius

 1. Čigonų (cante Gitano)
  Soleares šeimos
  Soleares
  La Cana
  Alegrías
  Bulerias
  Seguiriya šeimos
  Seguiriyas
  Serranas
  Tientos šeimos
  Tientos
  Zambras
  Tangos
  Tanguillos
 2. Andalūzijos (cante andaluz)
  Fandangos šeimos
  Fandangos
  grandes
  Fandangos,
  Huelva
  Grenadinai (Granaínas)
  Media Granaínas
  Malagueñas
  Verdiales
  Minera
  Rondena
  Tarantas
  Tarantos
 3. Liaudies įtakos
  Farruca
  Garrotín
  Petenera
  Sevillanas
  Villancico
  El Vito
 4. Latinalaisen Amerikan įtakos
  Guajiras
  Colombianas
  Rumba

Nuorodos

Evans, Tom ir Mary Evans: “Music, history, construction, and players from the Renaissance to Rock

Magnussen, Paul: “Rincon Flamenco”, Classical Guitar , 1997,: 30-33.

Magnussen, Paul: “Rincon Flamenco No.5: Basic Forms”, Classical Guitar 1997,: 47-49.

“The Origins and Development of Flamenco” IN